Еден Азар изигра най-впечатляващия си мач от началото на сезона и донесе победата на своя Челси над Уест Хям с 2:0 в последен мач от 33-ия кръг на Висшата лига.

Феноменалният белгийски национал летеше по терена, вкара двата гола и показа защо клубът му иска 100 милиона британски лири от Реал, където най-вероятно ще е следващата му дестинация. Всъщност цената се покачи тази вечер.

Почти всичко интересно пред вратата на "чуковете" минаваше през Азар, а за награда той донесе място на "сините" в топ 3 за първи път от доста време насам.

Вече има 19 гола през сезона във всички турнири, изравнявайки рекорда си от сезон 2014-15 г. Сигурно е, че ще го подобри. Трябва да се припомни, че освен 15-те си гола във Висшата лига има и 12 асистенции.

Първата добра ситуация в мача с "чуковете" за Челси, който доминираше цялото първо полувреме, бе пред Нголо Канте, който стреля над вратата извън наказателното поле.

Дойде обаче моментът в 24-та минута, когато Азар сътвори нещо магическо. Тръгна с топка в крака от 35-ия метър и навърза петима защитници в рамките на един миг преди да вкара топката в левия ъгъл на Лукаш Фабиански.

В края на полувремето Гонсало Игуаин пое топката на гърди във вратарското поле, но даде ценно време на защитник да блокира опасния му удар.

Първият добър шанс за Уест Хям дойде в 53-та минута, когато удар на Лансини бе спасен от Кепа. Тимът продължи да натиска, но ударите бяха твърде неточни.

Азар търсеше втория си гол в хода на второто полувреме и стреля на няколко пъти преди даго постигне в последната минута на редовното време. Рос Баркли го намери непокрит в наказателното поле и последва прецизен удар покрай Фабиански за 2:0.

Така Челси вече има 66 точки и се настани на третата позиция с мач повече от четвъртия Тотнъм, който е с 64 точки. Уест Хям е 11-и с 42.