В Италия отново се играе футбол след пауза 95 дни! Пандемията от COVID-19 прекъсна спортния живот на Апенините в началото на март, а днес втората полуфинална среща в турнира за Купата на Италия между Ювентус и Милан сложи точка на дългото чакане.

Мачът, игран пред празните заради съображения за сигурност трибуни на "Ювентус Стейдиъм", завърши при резултат 0:0. Друго равенство, но с голове - 1:1 в първата среща в Милано осигури на Юве класиране за битката за трофея.

Две събития в рамките на няколко минути през първото полувреме белязаха днешния двубой. Андреа Конти игра с ръка в 14-ата минута, а след консултация с ВАР съдията отсъди дузпа. Кристиано Роналдо за пореден път се нагърби с отговорността, но това бе един от редките случаи, в които португалската суперзвезда сбърка. Седмицата на Юве стреля силно, а топката се отби в гредата и гол нямаше.

Само минута по-късно Милан остана с човек по-малко. Анте Ребич за пореден път показа необузданата си страна и бе изгонен с директен червен картон заради кунг-фу влизане в стил Ерик Кантона с високо вдигнат крак.

До почивката домакините от Торино държаха инициативата без да стигнат до гол. Две минути преди почивката Симон Кяер падна в наказателното поле на Юве, но дузпа не бе отсъдена.

Хакан Чалханоглу стреля опасно с глава в 50-ата минута и топката премина непосредствено до гредата на Джанлуиджи Буфон, а нулевото равенство остана непроменено.

"Росонерите" бяха доста по-активни спрямо представянето си през първите 45 минути, но не съумяваха да създадат нещо наистина опасно.