Вдъхновеният Лионел Меси изнесе поредния си спектакъл на своята любима сцена - "Камп Ноу".

Аржентинецът бе главното действащо лице при победата на Барселона с 4:1 над Селта от испанския елит.

Меси вкара три гола за успеха, който върна каталунците на върха в Ла Лига, макар и с равни точки с големия съперник Реал.

Акцентът след мача обаче няма да е първото място на тима, а шоуто на неговия гений с номер 10.

И докато в първия гол на аржентинеца нямаше нищо впечатляващо, защото падна от дузпа, то другите два впечатлиха.

Дузпата, с която бе открит резултата в 22-ата минтуа, бе отсъдена заради игра с ръка на Жозеф Айдо.

В края на полувремето Селта успя да изравни, с невероятен пряк свободен удар на Лукас Оласа.

Красивото изпълнение на уругваеца бе прието като предизвикателство от Меси, който само две минути по-късно, реши да покаже, че го може по-добре.

Барса получи шанс да изпълни фаул на отлична позиция, а Меси не остави шанс на вратаря.

В самото начало на втората част Лео Меси реши да повтори упражнението, като вкара по абослютно същия начин от сходна позиция.

Така той оформи своя хеттрик, негов 34-и в испанското първенство.

Освен трите гола, в играта на аржентинеца имаше доста настроение, а публиката се наслади на някои от страхотните му изпълнения.

Крайният резултат пък оформи Серхио Бускетс с хубав удар в края.