Порто бе загърбен от футболните Богове и отпада от Шампионската лига по възможно най-болезнения начин, след като не успя да пречупи Интер в реванша от осминафиналите - 0:0 у дома. След 0:1 в Милано, напред отиват "синьо-черните", но и те знаят, че трябва да благодарят на късмета за това.

Интер спечели първия мач с голяма доза спортно щастие - Ромело Лукаку довкара една отбита от гредата топка за единствения гол в последните минути на първия мач.

А какви последни минути имаше в Порто... Това трябва да се види.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ ПОРТО - ИНТЕР>>>

Домакините хвърлиха всичко напред, като бяха заградили наказателното поле на италианския гранд и опитваха да превземат крепостта. Настанаха добавените седем минути след 90-те, в които "драконите" също имаха ситуации, но не реализираха. Но точно в допълнителното време започна голямата драма.

Първо удар на Мартинес отиваше в мрежата, но Дензел Дъмфрис сложи крак и отби от голлинията. Стадионът още бушуваше възбуден, когато центриране отиде на главата на иранската звезда Мехди Тареми, който изглеждаше, че ще вкара отблизо. Но вратарят Андре Онана отби с една ръка в гредата, а никой не успя да добави в мрежата.

И още 5 секунди по-късно - ново центриране, Марко Груич стреля с глава, Онана само изгледа топката, но тя удари напречната греда и пак не влезе, като отново нямаше кой в разбъркването да я довкара!

Рядко виждани сцени във футбола, в които сантиметри решават три пъти в полза на единия тим. Интер оцеля, празнува бурно след края и за първи път от 12 сезона е четвъртфиналист в Шампионската лига.

Другите класирали се отбори:

Челси, Манчестър Сити, Байерн, Бенфика, Милан.

В сряда са реваншите на Реал - Ливърпул (5:2 в първия мач) и Наполи - Айнтрахт (2:0).