Националният отбор на България за жени загуби от селекцията на Косово с 1:2 в последната си среща от международния турнир в турския курорт Алания.

Така тимът на селекционера Силвия Радойска приключи участието си в надпреварата с актив от 2 победи и 1 поражение, след като в предишните си двубои надделя над Хонконг и Северна Македония.

Срещата беше напълно равностойна, като Косово стигна до победата буквално с ъс сериозна доза късмет. "Лъвиците" могат да съжаляват, че не достигнаха поне до равенството в днешния сблъсък, тъй като на моменти дори надиграваха съперника. Косоварките успяха да открият след разминаване в нашата отбрана в 10-тата минута и Ерълета Мехмети прати топката във вратата на Виктория Иванова.

Малко след това Евдокия Попадинова изравни, след като сама отне топката и подаде на Жасмина Атанасова, която пък от своя страна изведе Попадинова сама срещу вратарката. Звездата ни проби през центъра на защитата и с удар покрай вратаря успя да намери мрежата, отбелязвайки третото си попадение в последните три двубоя.

Българките имаха възможност и да поведат, но вместо това получиха второ попадение преди почивката.

През втората част нашият тим установи натиск и на няколко пъти можеше да изравни, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.