Една от звездите на Тотнъм - бразилеца Ричарлисон, отправи сериозни обвинения към мениджъра си Антонио Конте след отпадането на осминафиналите в Шампионска лига.

"Шпорите" завършиха наравно 0:0 с Милан на своя стадион и така не успяха да заличат пасива от един гол от първия мач.

Ричарлисон влезе като резерва за последните 20 минути от редовното време и не успя да направи разликата, като Тотнъм за трети път в последните си четири участия в Шампионска лига отпадна на осминафинал.

В интервю за бразилската медия TNT Sports след мача, Гълъба, както е неговият прякор, бе доста критичен към треньорите си.

Той заяви, че няма представа защо е бил на пейката за този мач, въпреки че преди това Тотнъм победи Уест Хям и Челси с него в състава.

"И аз не разбрах защо съм резерва. Всичко вървеше добре, бяхме в добра серия с победи над Уест Хям и Челси. Изведнъж помощник-треньорът Кристиан Стелини ме остави на пейката, а срещу Уулвърхемптън ме пусна за пет минути. Попитах защо и не получих отговор.

Вчера ме накараха да направя тестове във фитнеса и всичко беше добре, но въпреки това ме оставиха на пейката. Тези неща са трудни за разбиране. Да видим какво ще каже Конте утре. Аз все пак съм професионалисти и работя всеки ден. Искам да играя.

С извинение, но този сезон е лай*ян, защото не получавам достатъчно минути. Имах проблем с контузия, но когато играя, оставям живота си на терена", каза ядосаният бразилец след мача.

Мениджърът на лондончани Антонио Конте обаче вярва, че тимът му е направил крачка напред в развитието си.

"Трябва виждаме позитивното в ситуацията и това е, че направихме една стъпка напред. Играхме в Лигата на конференциите през миналия сезон и не успяхме да излезем от групата. Всички искат да продължат в следващия кръг. Загубихме сериозен шанс в първия мач, когато Милан бяха без важни играчи. Трябва да продължим да работим. Трябва да се възстановим за следващия си мач", каза още Конте

По повод бъдещето си италианецът заяви пред Amazon Prime: "Продължавам да работя, имам договор с Тотнъм. Уважавам този договор. В края на сезона заедно с клуба спокойно ще направим оценка на нещата. Нека видим как ще приключи сезонът. Може да ме уволнят по-рано. Може очакванията да са по-високи и да има разочарования. Важното за треньора е да работи и да вдига летвата. Тази година имам затруднения в това отношение."

"Ситуацията е ясна. Винаги казвам, че трябва време и търпение. Нямаме солидната основа да се борим и да побеждаваме. Не можем да направим чудо, но разбирам феновете, които губят търпение, защото Тотнъм не е печелил нищо от дълго време. С