Интер направи втора поредна грешна стъпка по пътя към така мечтаната титла в Серия "А" от 2010-а насам.

"Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 като гост на скромния Специя в мач, който бе смятан за най-лесния до края на сезона. Очакваните сигурни три точки обаче се излъзнаха от Интер в сериозна драма и опълчение от страна на домакините.

Част от това опълчение бе и родният национал Андрей Гълъбинов, който се появи в 62-ата минута, но докосна само два или три пъти топката. Макар в ролята на нападател, дори и Гълъбинов почти през цялото време стоеше в собствената половина и помагаше със защитните действия.

Защото Интер наистина натика домакините в наказателното им поле, но греда, два отменени гола и още куп пропуски от чисти положения лишиха тима от победа.

Специя от своя страна отправи само един удар в мача. Той дойде в 12-ата минута и се превърна в гол.

Перишич изравни за Интер в края на първата част, а през втората бе истинско чудо, че "нерадзурите" не стигнаха до гол. Две попадения бяха отменени заради засада. Лаутаро Мартинес уцели греда, а Лукаку, Хакими, Брозович и Барела се отчетоха с пропуски, най-сериозни бяха тези пред белгийския голаджия Ромелу Лукаку.

С оглед на другите резултати обаче, това реми се оказа точка по-близо за Интер до Скудетото, но все пак тези точки можеше да са три.

По-рано през деня градкия съперник Милан допусна късен обрат и загуби с 1:2 от Сасуоло у дома. И така 6 кръга преди края, разликата между първия и втория е 10 точки.

Още утре в основен преследвач на Интер може да се превърне Аталанта, който ако спечели мача си по-малко ще се доближи на 9 точки от върха.

Снимка: Getty images

На пръв поглед разликата изглежда сериозна, но пък до края Интер има няколко тежки мача, а и днес видяхме, че "нерадзурите" могат да губят точки и на неочаквани места.

На теория в играта все още е и Ювентус, който макар и раздиран от скандали покрай Суперлигата, успя да надвие Парма с 3:1.

В герой за шампионите се превърна левият краен бранител Алекс Сандро, който вкара два гола, с които Юве обърна резултата. Друг бранител в лицето на Матаис Де Лихт, оформи крайното 3:1.