Андрей Гълъбинов нямаше нужда от много време, за да открие головата си сметка за своя нов тим Реджина.

Още в първия си мач като титуляр, родният национал се разписа за победата на своя тим с 3:2 над Тернана.

Гълъбинов бе точен от дузпа в 65-ата минута на мача, с която направи резултата 2:1.

Още в следващата атака след неговия гол, Ригоберто Ривас направи 3:1, а в края намача, когато Гълъбинов вече бе сменен, гостите от Тернана върнаха един гол.

Мачът между двата тима бе изключително интригуващ, като освен пет гола, в него имаше и три червени картона.

Иначе Гълъбинов премина в Реджина преди десетина дни, а в миналия кръг влезе от пейката в нулевото равенство срещу Монца.

След дебютния си гол за своя нов тим, той сподели: "Да започнеш с гол, е нещо много хубаво. Най-важното обаче са трите точки, които спечелихме. Беше много тежък мач, играта беше накъсана. Физическата ми форма се подобрява. Не спирам да тренирам дори когато съм без отбор колкото и да е трудно".

Вчера Валентин Антов бе в групата на новия си тим Монца, но не записа минути при минималната победа с 1:0 над Кремонезе.

Третият българин в Серия "Б" - Атанас Илиев, не бе в групата за своя тим Асколи при победата с 3:2 над Перуджа. В скоро време обаче ще започнем да го виждаме все по-често в игра, защото нападателят все пак е рекорден трансфер на новия си клуб.