Изумителен Тодор Неделев намери вълшебната си пръчка и с нея вдъхнови Ботев за обрат, който изглеждаше невероятен след първото полувреме - 3:2 от 0:2 срещу Берое. В края неговите усилия и майсторство не стигнаха, като гостите с характер и воля направиха 3:3.

Като цяло това бе мачът на мачовете дотук през сезона от новия сезон в родното първенство, но представянето на този гениален номер 8 от Ботев заслужава да се отбележи отделно дори в такъв бляскав двубой.

Неделев наистина е белязан с нещо различно във футбола, а от левия му крак се раждат импровизация и изпълнения, непосилни за друг роден футболист. Той е от онези играчи, за които се казва, че "си заслужава да си купиш билет за мач", за да ги гледаш.

Берое тръгна като валяк в мача в Коматево и поведе сензационно с 2:0 до петата минута. Ибрахима Конте вкара със страхотен далечен удар първия гол, а после реализира дузпа, след като Работов направи грешка, а вратарят на Ботев Янко Георгиев събори нападателя Фал.

2:0 в петата минута и домакините със сигурност изглеждаха в нокаут. Берое спокойно контролираше мача до края на първото полувреме, преди в добавеното време Славчо Шоколаров да прати удар в напречната греда след рикошет. Но гостите се оттеглиха с два гола аванс на почивка и при този резултат оглавяваха класирането след третия кръг.

Оказа се, че не е нокаут, а само нокдаун.

Неделев върна едно попадение с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в 50-ата минута, а само три по-късно Атанас Илиев изравни с друг гол, достоен за всяка колекция с топ попадения. Само за три минути - отговор на двойния удар за същото време, нанесен от Берое в началото!

И нататък гостите бяха в нокаут (и пак се оказа нокдаун). Ботев направо полетя, вдъхновен от своя номер 8. Неделев вкара фамозен втори гол, който може да вкара само футболист с въобръжение на друго ниво. Пак от пряк свободен, но с изпълнение, което не всеки дори би опитал, камо ли да го реализира!

При 3:2 нямаше съмнение - домакините ще спечелят. Но не - гостите може и да нямат Неделев, но показаха характер. В 88-ата минута Гаюс Макута изравни с глава отблизо и сложи голова точка на един страхотен мач.

Ботев е с 4 т. от три кръга, а Берое има 5. Неделев с трите му гола е на върха при реализаторите.