Георги Дерменджиев вече не е треньор на Левски, съобщиха от официалния сайт на клуба.

Треньорът е бил уведомен от шефовете, че няма да се разчита на неговите услуги, а сезонът ще бъде завършен от Георги Тодоров.

Тодоров вече бе начело на "сините" през този сезон, след раздялата с Делио Роси и изведе тима в гостуването на Ботев и домакинството на Черно море през юли. По ирония на съдбата, именно това са следващите два мача на Левски и треньор отново ще е той.

Георги Дерменджиев пое Левски в средата на зимната подготовка и бе начело на тима в продължение на 11 мача. Той спечели само 5 от тях, а играта на отбора определено не бе на ниво.

Фатална за поста му се оказа и петъчна загуба от Берое с 1:2 на "Герена", когато "сините" допуснаха пълен обрат само в рамките на 20 минути през втората част.

"В плановете на ръководството на Левски влизаше дългосрочно сътрудничество с наставника. Причината обаче, поради която това няма как да се случи, е незадоволителното представянето на отбора в последно време. Загубата и представянето в последния шампионатен мач на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" срещу Берое наложиха спешните мерки, за да може тимът да бъде стабилизиран в оставащите срещи от плейофите в Първа Професионална Лига.

ПФК Левски благодари на Георги Дерменджиев за работата му и му пожелава бъдещи професионални успехи", съобщиха от клуба.

Очаква се от началото на новия сезон начело на Левски да застане националният селекционер Петър Хубчев.