Германия победи Русия с 3:0 в приятелска среща в Лайпциг и затвърди доминацията си срещу този съперник.

Сборная няма успех като самостоятелна държава срещу Бундестима след равенство и вече пет загуби. Серията започна от 1994-а година и днес не бе близо до нарушаване.

Германия игра твърде силно и си реши мача още през първото полувреме, когато вкара и трите попадения.

Превъзходството на Бундестима си пролича още в началните минути. Резултатът бе открит от Лерой Сане в осмата минута след многоходова акция. Асистенцията бе на Серж Гнабри.

В 25-а минута след изпълнение на ъглов удар Никлас Зюле бе оставен непокрит и безпроблемно засече топката за 2:0.

Снимка: AP/БТА

Класиката бе оформена от Гнабри в 40-а минута след страхотен извеждащ пас на младата звезда на Леверкузен Кай Хаверц.