Германия постигна драматична победа с 3:2 над Холандия в Амстердам в голямото дерби от квалификациите за Евро 2020.

Двата тима изиграха страхотен мач и напълно оправдаха големите очаквания към тях, но в крайна сметка късметът бе на страната на Германия.

На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, точно три години след смъртта на холандската футболната легенда, "лалетата" показаха невероятен дух.

Те успяха да върнат пасив от два гола срещу Бундестима, но грешка в последната минута на мача подари успеха на гостите.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Йоаким Льов започна без типичен централен нападател, като разчиташе на бързите Лерой Сане и Серж Гнабри, а ходът му се оказа печеливш.

Двамата непрестанно застрашаваха холандската врата и дадоха комфортен аванс от 2:0 на Бундестима.

В 15-ата минута Сане се възползва от подхлъзване на Де Лихт, овладя в наказателното поле и с хубав удар откри.

Резултатът бе удвоен в 34-ата минута, когато Серж Гнабри направи отличен пробив, финтира Върджил Ван Дайк и със страхотен фалцов удар отбеляза за 2:0.

Между двата немски гола, Холандия имаше страхотни възможности, но невероятният Мануел Нойер отказа играчите в оранжево.

"Лалетата" излязоха преобразени след почивката и още в 48-ата минута успяха да намалят.

Младият бранител Матиас Де Лихт се реваншира за грешката си при първия гол и с глава прати топката в мрежата зад Нойер.

Холандците натикаха Бундестима в собствената му половина и имаха тотално игрово надмощие.

Сякаш логично, домакините успяха да изравнят, а голмайстор бе Мемфис Депай. Той размени подавания с Вайналдум и прати топката във вратата за 2:2.

Холандия продължаваше да е по-добрият тим на терена, но не успяваше да стигне до трети гол, а мачът сякаш отиваше към заслужено равенство.

В последната минута на мача обаче холандската отбрана заспа за миг, което позволи бърза размяна на подавания между немците, Марко Ройс прати топката около точката за изпълнение на дузпа, а Нико Шулц я прати във вратата, за да донесе успеха на Германия.