Германия отново направи култово 3:3 на терена, което вероятно забавлява неутралните фенове, но предизвиква сериозни критики в страната. Бундестима изнесе шоуспектакъл срещу Швейцария в Лигата на нациите, като догонваше от 0:2 и от 2:3, за да предотврати поражението.

Само 6 дни по-рано, на 7 октомври, отборът на Йоаким Льов фиксира друго 3:3 - в контрола срещу Турция, отново у дома. Естествено критиките са за играта в отбрана, която допуска голове вече в 6 поредни мача.

Швейцарците стартираха страхотно мача и поведоха с 2:0 до 26-ата минута с голове на Марио Гавранович и Рено Фройлер.

Тимо Вернер върна попадение преди почивката, а скоро след нея другото скъпо ново попълнение на Челси - Кай Хаверц, изравни. И пак Гавранович даде аванс на Швейцария, за да дойде момент на гениалност от Серж Гнабри в 60-ата минута - с петичка звездата на Байерн върна равенството за 3:3.

Неуспехът да спечели попречи на Бундестима да оглави групата, след като изненадващо Испания загуби в Киев от Украйна с 0:1. Как точно се случи това - логиката на футбола не може да отговори.

Гостите имаха куп положения и тотално доминираха, като отправиха 21 удара към вратата на домакините срещу 2.

Но в 78-ата минута резервата Виктор Циганков се измъкна на контраатака и стреля покрай излезлия някак странно нерешително и прибързано вратар Давид де Хеа.

"Отборът игра отлично, просто нямахме късмет - каза Луис Енрике, испанският селекционер. - Имахме пълен контрол на терена, но допуснахме една атака зад гърба на отбраната и бяхме наказани. Ако тръгнем да обвиняваме вратаря, значи нищо не разбираме от футбол!"

В Испания медиите обаче точно това правят - сочат с пръст Де Хеа за грешката.

Това бе първо поражение на Ла Фурия от ноември 2018-а, когато Хърватия победи испанците с 3:2.

Така на върха в тази група А4 е Испания със 7 точки, Германия и Украйна имат по 6, а Швейцария е с 2.

Други резултати от Лигата на нациите във вторник:

Поток С: Азербайджан - Кипър 0:0, Черна гора - Люксембург 1:2

Поток D: Латвия - Малта 0:1, Фарьорски острови - Андора 2:0, Лихтенщайн - Сан Марино 0:0.