Германия мина като валяк през Испания на Евро 2022 за жени - само 2:0 като резултат, но с пълно превъзходство и убедителна игра.

Втората победа на дамския Бундестим го прати на четвъртфинал на турнира, където вече се класираха и домакините от Англия. Германките са с голова разлика 6-0 след успехи над силните тимове на Дания и Испания, а англичанките са с 9-0 след два триумфа над Австрия и Норвегия.

Още в третата минута Клара Бюл използва грешка на испанската вратарка Сандра Паньос, опитала се да изнася топката с пас през пресата на съперника. Топката бе открадната и пратена във вратата.

В 36-ата минута Александра Поп удвои, а въпреки натиска на испанките, Германия контролираше положението.

Точно Ла Фурия бе големият фаворит на букмейкърите за титлата преди старта на първенството, но полученият удар на последната тренировка - скъсани коленни връзки на суперзвездата Алексиа Путеяс, промени много ситуацията в испанския лагер.

Сега пред отбора идва съботен мач срещу Дания за оцеляване в турнира - двата тима са с по 3 точки, но при реми все пак напред отиват испанките. Ако загубят обаче, стягат куфарите за дома.

Освен това вторият отбор от тази група В, който очевидно ще се определи в този сблъсък, се изправя срещу Англия на четвъртфинал, а това не е особено приятен сценарий към момента.

Германия ще срещне австрийките или норвежките, които също в пряк дуел ще определят кой ще е втори в група А.

Днес на Евро 2022, група С:

19 часа, Швеция - Швейцария

22 часа, Нидерландия - Португалия.

Голям удар получиха "оранжевите" - една от перлите на първенството и фаворит за голмайстор на турнира Вивиан Миедема пропуска двубоя, а вероятно и срещата с Швейцария в неделя, след като даде положителен тест за ковид. Деветката е с 94 гола в 112 мача за Нидерландия и е абсолютната суперзвезда на отбора.