Зрителите на Диема спорт определиха за №1 в дербито Тиаго Родригес от ЦСКА, който вкара гол и асистира за другия при 2:0 над Левски.

Португалецът каза след двубоя:

"Беше труден мач, защото знаехме, че трябва задължително да победим. Вкарахме гол, след това успяхме да затвърдим успеха.

Не ни интересуваше какво става в Пловдив, просто трябваше ние да победим. Нищо не е свършило, има още един кръг и битката продължава.

Левски ни неутрализираха добре през първото полувреме, за което си бяхме виновни ние - играхме твърде директно и с дълги топки. След това свалихме играта долу на терена и се получи."

Треньорът на ЦСКА Добромир Митов също бе видимо доволен след дербито.

"Тези мачове се играят с характер - каза наставникът. - Не да си по-добър е важно, а да имаш характер. Изпитвахме затруднения през първото полувреме, имаше и напрежение.

Успокоихме се през второто полувреме и се получи това, което желаехме.

Знаехме резултата от Пловдив, но си гледахме нашия мач. Ако Господ е решил, може и да станем шампиони!"