Кирил Десподов може да получи титлата "главен асистент" за изявите си тази вечер на "Тумба" в Солун, където ПАОК се измъчи неочаквано много срещу Борац (Баня Лука).

Първият мач от втория квалификационен кръг в Шампионската лига ле спечелен с 3:2 от тима на Десподов, който подаде за два от головете.

Но реваншът в Босна се очертава да е много сложен, а шампионите на Гърция видимо са далеч от оптимално състояние, което не е и голяма изненада. Отборите в тази страна започват по-късно подготовка, тъй като сезонът в първенството им стартира чак в края на август.

В 17-ата минута Константинос Кулеракис вкара за ПАОК, след като Десподов му асистира. Съвсем рутинно начало - преди мача домакините бяха огромен фаворит да го спечелят, при това убедително.

Но само пет минути по-късно Ерера си вкара автогол и изравни резултата за Борац. И гостите си повярваха.

Пак Кулеракис вкара в 39-ата минута, но в добавеното време на първото полувреме Енвер Кулашин пак смълча "Тумба" - 2:2 още преди почивката!

Шест минути след нея Десподов за втори път стана асистент, а Уилям Троост-Еконг изведе пак "черно-белите" напред.

След седмица е реваншът на стадиона в Баня Лука, а ПАОК ще се надява да не допуска изненади в него.

Ако елиминира този противник, тимът на българския национален капитан ще срещне в третия квалификационен кръг на Шампионската лига победителя от сблъсъка Малмьо (Швеция) - Клаксквик (Фарьорски острови).

Коренно противоположна вечер имаха други двама наши национали в лицето на Алекс Петков и Симеон Петров, които играха рамо до рамо в центъра на отбраната на полския вицешампион Шльонск (Вроцлав).

Двамата направиха много силен сезон в Полша, където изпуснаха титлата само заради по-лошата си голова разлика, но новият сезон и европейското участие на Шльонск изобщо не започна по план.

В мач от втория кръг на Лигата на конференциите тимът от Вроцлав гостуваше в Рига на едноиемнния отбор от латвийската столица, където бе сочен за фаворит, но загуби с 0:1.

Ключовият момент се оказа изключително груба индивидуална грешка още в седмата минута, когато десният краен бранител Матеуш Жуковски опита да върне с глава към своя вратар, но го стори толкова слабо, че Осейну Нианг успя да се възползва и отбеляза единственото попадение в срещата.

Така Рига взе минимален аванс, но Шльонск с Алекс Петков и Симеон Петров в състава си ще има шанс да се поправи след седмица пред над 40 хиляди души у дома.