Байерн (Мюнхен) за пореден път доказа какво е статуквото в германския футбол в последните години. Направи го по категоричен и болезнен за съперника начин в 28-ия кръг на Бундеслигата - 5:0 над Борусия (Дортмунд).

Баварците нанизаха цели четири гола още през първото полувреме, а през второто намалиха темпото и вкараха петия едва в края на срещата.

Истината обаче е, че интригата в битката за титлата остава, тъй като разликата между днешния победител и нов лидер, и преследвача му е една точка.

Точно преди една година Байерн отново унижи Дортмунд в Мюнхен, но тогава резултатът бе 6:0.

Голеадата днес започна в 10-та минута с гол на Матс Хумелс от корнер. В 17-та минута Левандовски направи 2:0 след груба грешка на Загаду.

Класиката бе оформена в 40-та минута, когато Матс Хумелс вкара от границата на наказателното поле. Защитникът не се бе разписвал от две години в Бундеслигата.

В 43-та минута Серж Гнабри направи с глава направи 4:0 и продължи унижението. Последният пирон в ковчега заби Левандовски след пробив и перфектна асистенцция на Гнабри.

Байерн трудно ще изпусне титлата с тази си игра, още повече, че вече не се състезава в Шампионска лига. Тимът води с една точка на Борусия и с девет на третия Ред Бул (Лайпциг).