Милан разгроми намиращия се на последното място в класирането Кротоне с 4:0 и успя да се върне на върха в Серия "А".

Успехът бе вдъхновен от два гола на суперзвездата Златан Ибрахимович, №500 и 501 за него в клубния футбол.

Прибавайки към това число и попаденията му с екипа на Швеция, то Златан има 563 гола в професионалния футбол, което го превръща в един от най-великите реализатори в историята на играта.

За първи път той прониза противниковата мрежа с екипа на родния Малмьо още през 1999-а. След това дойдоха бляскави престои в Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, ПСЖ, Манчестър Юнайте, Лос Анджелис Галакси и отново Милан, където той достигна кота 500 на клубно ниво.

Направи го в 30-ата минута на мача, когато получи чудесен пас от Леао и с техничен удар в далечния ъгъл откри.

Преди гола на Златан, изненадващо Кротоне бе по-опасният тим на "Сан Сиро" и южняците изпуснаха няколко чисти шанса.

След гола обаче Милан бе господарят на терена, а интригата остана до 64-ата минута. Тогава дойдоха 6 вихрени минути, в които "росонерите" вкара три гола.

Златан удвои, а два гола за минути добави Анте Ребич, като и в двата случая той получин асистенция от Хакан Чалханоглу.

Така след 21 кръга Милан се върна на върха, където има две точки пред градския си съперник Интер. Шампионът Ювентус е на 7 точки назад, но има и мач по-малко.