ЦСКА разби казахстанския Шахтьор Караганди с 5:1 в контролен мач, игран в турския курорт Анталия, където “армейците” се подготвят за пролетния дял от българското първенство. По-късно днес столичани ще изиграят и още една контрола - от 16:30 срещу северномакедонците от Академия Пандев (Струмица).

На мокрия терен в Анталия българите допуснаха гол още в петата минута, когато Микола Ковталюк изпревари Мено Кох, за да отбележи с глава.

До почивката обаче ЦСКА сътвори обрат, след като Амос Юга и Георги Йомов се разписаха по два пъти. Юга вкара от добавка след свободен удар на Греъм Кери за 1:1 в 13-ата минута, а в 25-ата Георги Йомов вкара директно от ъглов удар. Шест минути след това националът се разписа за втори път, след като преодоля вратаря и отбеляза в празната мрежа. Юга пък вкара втория си гол в добавеното време на първата част от непосредствена близост - 4:1.

Густаво Бусато спаси няколко опасни удара в началото на второто полувреме, а в 62-ата минута Иван Турицов спечели дузпа, която сам реализира за 5:1.