Атлетико Мадрид бе на няколко минути от това да постигне голяма победа, която щеше да увеличи разликата с преследвачите в испанския шампионат.

"Дюшекчиите" завършиха наравно 1:1 с Реал Мадрид в дербито на "Уанда Метрополитано", като късен гол на Карим Бензема спаси отбора на Зинедин Зидан от поражение.

Атлетико поведе в началото на мача с гол на Луис Суарес, но Реал заслужаваше равенството, тъй като след 70-ата минута заигра много силно в атака и адекватно потърси попадението преди да го намери.

Това е трети мач от последните четири, които Диего Симеоне и компания не могат да спечелят, докато равенството е второ поредно в актива на Реал. "Белия балет" е трети с актив от 54 точки, на пет от днешния съперник, който е с изигран мач по-малко. Барселона е втори с 56 точки.

Атлетико все още търси първата си победа в шампионата в голямото дерби от 2016-а, когато победи с 1:0 на "Сантяго Бернабеу".

В 15-ата минута Атлетико поведе. Маркос Йоренте пусна извеждащ пас към Луис Суарес и бившият нападател на Барселона реализира сам срещу вратаря.

До края на полувремето удар на Каземиро от воле беше спасен от Облак, а след центриране от корнер Реал поиска дузпа за игра с ръка на бразилеца Фелипе. Такава не бе отсъдена.

Първата половина на второто полувреме бе по-добра за Атлетико, но тимът не успя да затрудни кой знае колко Тибо Куртоа.

След 70-ата минута Реал се активизира с влизането на Федерико Валверде и Винисиус. Тогава дойде времето на Ян Облак за две добри спасявания след удари на Валверде и Бензема.

В 88-ата минута Карим Бензема изравни след страхотна работа между няколко защитници и двойно подаване с Каземиро, който асистира.

В друг мач от кръга Селта победи при гостуването си на Уеска с 4:3.