Младият български нападател Мартин Минчев поведе чешкия гранд Спарта (Прага) към финал за Купата на Чехия.

Родният национал откри резултата за победата на Спарта с 2:0 над Динамо (Чешке Будейовице) в полуфиналния сблъсък.

Минчев започна мача като титуляр, а в 37-ата минута той получи пас от Лукаш Садилек и с хубав изстрел в долния ъгъл откри. Секунди след попадението Спарта (Прага) публикува снимка на неговия автор в социалните мрежи и нарече Минчев "Българският принц".

Юношата на Черно море прекара 60 минути на терена, а малко след смяната му Лукаш Садилек вкара за 2:0 и реши всичко в този сблъсък.

Така Спарта, който преди година загуби финала за Купата, отново се класира за последния мач, където ще се изправи срещу големия си съперник Славия.

В същото време двама българи се класираха за полуфиналите за Купата на Румъния.

Това са Пламен Илиев и Иван Горанов, които прекараха 90 минути на терена, а техният Университатя (Клуж) надви Херманщад с 2:1.