ПСЖ официално е шампион на Франция и вече най-успешния клуб в историята на местната Лига 1.

Парижани, които в ерата на катарските милиони доминират местния шампионат, трябваше да чакат до предпоследния 37-и кръг, за да подпечатата и математически първото си място.

Това стана факт след пореден неубедителен мач - равенство 1:1 със Страсбург, което обаче се оказа нужно за подпечатването на титлата.

Общо взето пореден неубедителен мач в един слаб за ПСЖ сезон, в който с Меси, Мбапе и Неймар в атаката, целите бяха доста различни от само титлата в Лига 1, при това подсигурена само кръг преди края.

Гол на Лионел Меси в 59-ата минута бе този, който ще се окаже шампионски за столичани, които за пореден път пропиляха куп положения в атака и като цяло подходиха лежерно към този мач.

Това поведение на ПСЖ направи така, че десет минути преди края бившият им играч Кевин Гамейро изравни в полза на Страсбург, а при този резултат и двата тима нямаха особено желание да продължават да играят.

Причината бе, че ремите правеше ПСЖ шампион, а също така означаваше и спасение за тима на Страсбург.

По този начин ПСЖ спечели своята общо 11-а титла, с която вече е №1 във френския футбол с един трофей повече от Марсилия и Сен Етиен, които имат по 10.

А двете от тези рекордни 11 титли на ПСЖ бяха спечелени в последните 11 сезона, белязани от влизането на катарските инвеститори в клуба.

Иначе този предпследен кръг изясни доста неща във френската Лига 1. Ланс победи вече изпадналият Аячо с 3:0 и официализира завръщането си в груповата фаза на Шампионска лига след над две десетилетия отсъствие.

Олимпик Марсилия пък ще завърши на третата позиция и ще трябва да играе в квалификациите на най-престижния клубен турнир.

Късен обрат на Лил срещу Нант прати тима на четвъртата позиция с 66 точки, с една повече от Рен и Монако, като един от тези три отбора ще играе в Лига Европа, един в Лигата на конференциите, а един ще остане с празни ръце.

На дъното пък Анже, Аячо и Троа са отдавна изпаднали, докато въпросителната остава между Нант с 33 точки и Оксер с 35 точки.

Снимка: АР/БТА