Гол от дузпа на Евер Банега за Севиля едва не струва човешки животи в мач от испанската Примера дивисион.

Аржентинецът вкара от 11 метра за Севиля, с което направи резултата 2:0 на терена на малкия баски Ейбар, и отиде да се радва пред трибуната със стотина фенове на гостите.

Малката оградка обаче рухна пред натиска от радващите се запалянковци, като десетки от тях паднаха - някои с главата надолу - от над 2 метра височина.

Купчината тела изглеждаше плашещо, а играчите веднага започнаха да викат към линейката и медицинските лица на стадиона на Ейбар.

14 души са ранени, като някои от тях остават в болница заради фрактури и рани по главата. Нито един не е с опасност за живота, въпреки че един е бил няколко минути в безсъзнание след падането на главата си, и е загубил доста кръв.

Мачът бе доигран, като продължи около 105 минути заради 13-минутното забавяне при инцидента. Севиля спечели с 3:1.

Снимки: Marca