Ювентус изненадващо не победи Парма като домакин след 3:3 в Торино.

Сблъсъкът от 22-ия кръг на Серия "А" бе изключително драматичен и белязан от пропилян аванс 3:1 на шампионите. Гол в третата минута на добавеното време на Жервиньо вгорчи вечерта на "бианконерите".

Два гола и асистения на Кристиано Роналдо не стигнаха на домакините за четвърта поредна победа в шампионата и шеста поредна в домакинство.

За първи път от 2011-а нито един измежду Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Андреа Барзали не излезе като титуляр, тъй като и тримата са контузени. Това си пролича, че е проблем, тъй като защитата на Юве бе твърде неубедителна.

Мачът за тима обаче не даваше индикации, че може да се развие така. Роналдо откри резултата в 36-та минута слсед асистенция на Блейз Матуйди.

В 62-та минута Даниеле Ругани се разписа за втори път в рамките на по-малко от две седмици, след като се възползва от пас на Роналдо.

Само две минути по-късно обаче Парма върна едното попадение чрез Антонио Барила. Още 120 секунди по-късно Кристиано направи 3:1 с глава след центриране на Марио Манджукич.

И оттам нататък Парма се втурна в атака. В 74-та минута бившият играч на Арсенал Жервиньо реализира с пета след остро центриране на Хурай Куцка, а в 93-та минута отново той бе точен и хвърли тифозите на гостите в екстаз.

Равенството не е фатално за Ювентус, тъй като разликата с втория Наполи към момента е комфортните девет точки. Парма е 12-и с 29 точки.