Царско село и Ботев Пловдив завършиха наравно 2:2 в София в среща от 18-ия кръг на българския футболен шампионат.

Новият наставник на пловдивчани Азрудин Валентич се спаси в самия край от втора поредна загуба начело на тима с гол в 94-ата минута. Ботев няма победа вече в осем поредни кръга и все повече се приближава до последното място в класирането.

Царско село на Любослав Пенев ще съжалява след втори пореден мач, тъй като и срещу ЦСКА 1948 игра много силно, като тогава не взе нищо. Днес водеше с 2:0 и изпусна успеха.

Мачът бе равностоен, но грешките в отбрана на гостите бяха близо до това да им донесат нова загуба. Късен гол обаче им донесе ценна точка, като за втори път през сезона тези два отбора завършват наравно.

В 15-ата минута Царско село вкара попадение, но то бе отменено, тъй като Стефан Христов бе в засада.

След три минути обаче грешка нямаше. Димитър Костадинов реализира с добавка, след като преди това Георги Аргилашки направи спасяване при удар на Мартенс, като топката срещна и гредата. Костадинов се ориентира най-бързо, за да вкара от лесна позиция.

До края на полувремето най-опасният удар бе на Емануел Току, но той мина покрай вратата.

В 58-ата минута Андерсон Кордейро вкара топката за втори път във вратата на Ботев. Той се възползва от лошо боксиране на Георги Аргилашки, който прати топката в краката му. Всичко започна от центриране на Стефан Христов, което се оказа неразгадаемо за отбраната на "канарчетата".

В 73-ата минута Ботев върна едно попадение. След центриране от фаул се получи голямо разбъркване в наказателното поле на "царете" и най-съобразителен бе Атанас Илиев, който отклони във вратата за 1:2.

До края на мача по-добрите шансове продължиха да са за Царско село, но Аргилашки направи страхотно спасяване в края на редовното време.

Така се стигна до 94-ата минута при пет добавени, в която Ботев вкара за 2:2.Филип Филипов подаде на Мишел Еспиноса, който пое на гърди и със силен изстрел не остави шанс на Джони Пласид.

Точката оставя Царско село на деветата позиция с актив от 18 точки, докато Ботев е 11-и с 15.