Гол с ръка бе в основата на обрат в мач от Висшата лига на Англия и възмути страната, която още помни Божията ръка на Марадона от 1986-а. Британците са особено чувствителни на тема голове с тази част на тялото.

Хавиер Ернандес от Уест Хем изобщо не се притесни от протестите на играчите на Фулъм, след като очевидно вкара с ръка топката в тяхната врата.

Попадението бе и ключово - дойде в 29-ата минута за 1:1, след като гостите бяха повели в мача. Изравняването с явна несправедливост пречупи Фулъм, който допусна още два гола и падна с 1:3.

"Всички видяха съвсем ясно играта с ръка, но не и реферът - гневеше се Клаудио Раниери, мениджърът на гостите. - Такова нещо може да ни струва много скъпо в края на сезона. Ще продължим да се борим до последния мач, независимо, че шансовете ни намаляват драстично".

Фулъм е предпоследен с едва 17 точки, на цели 8 от спасителния бряг. При оставащи 11 кръга, нещата не изглеждат розови за Раниери и тимът му.

Друг застрашен сериозно отбор - Кардиф, също имаше тежка вечер. Разтърсен из основи от трагедията с Емилиано Сала, клубът изглежда още не може да се отърси и загуби с 1:5 от Уотфорд у дома.

Три гола заби Жерар Деулофеу, два добави капитанът Трой Дийни.

Кардиф е едно място над зоната на изпадащите, но с мач повече от Саутхемптън, който в неделя гостува на Арсенал.

Уотфорд е седми - на практика това означава първи извън Голямата шестица, недостижима за останалите във Висшата лига.