"Левски" и "Черно море" направиха голям мач за десерт на втория кръг в Първа професионална лига - 2:2 на "Герена".

Емоциите и драмата бяха много, а в края имаше и скандали, след като треньорът на гостите Илиан Илиев нахлу на терена, гневен на рефера Георги Кабаков.

"Сините" не успяха да запишат победа в домакинския старт на сезона, като мачът бе и пред погледа на новия им треньор Славиша Стоянович, който от утре поема работата с отбора.

Под ръководството на временния наставник Тодор Симов, домакините тръгнаха вихрено в първите минути. Особено активен бе Габриел Обертан, без съмнение най-класният играч на "Левски".

Всяка опасна атака тръгваше или минаваше през французина.

Снимки: БТА

В 21-вата минута Аристот Н`Дунгала стигна до първа опасност за гостите, но ударът му бе отбит от Холмар Ейолфсон пред вратата на "сините". От корнера обаче "Черно море" поведе.

Центрирането отиде към зоната на задната греда, където на метри нямаше левскар около Георги Илиев. Опитният халф заби с нещо като задна ножица топката във вратата - гол-шедьовър!

"Левски" сякаш се стъписа и до края на първото полувреме стигна само до едно положение, при което Жерсон Кабрал не успя да стреля добре.

На почивката изглеждаше, че Славиша Стоянович ще влезе в съблекалнята утре при загубил отбор. А за тима от Варна това щеше да е първа шампионатна победа като гост на "Левски" от 60 години!

Втората част тръгна с ужасна грешка в центъра на терена от гостите и Обертан тръгна сам срещу вратаря Благой Макенджиев, но стреля в гредата.

Снимки: Bulphoto

След час игра "Левски" изравни, като в първия момент останаха съмнения, че Станислав Костов е в засада при паса към него. Нападателят не се поколеба и изравни - 1:1, а повторенията показаха, че засадата е покрита от Даниел Димов.

Мачът се изнерви, а публиката скочи срещу рефера Георги Кабаков, който в опит да овладее нервната игра, спести картони и на двата тима.

В 88-ата минута резерви изработиха страхотен гол за "Черно море". Мариан Огнянов даде старт на контраатаката, Фенуш продължи към Уго Кононго, а центрирането му намери Георги Божилов, който с глава даде аванс на гостите - 1:2.

Шокът за "Герена" бе голям, но "Левски" изпълни удар от центъра, изрита дълга топка в наказателното поле и гостите сбъркаха.

Те претендираха, че Илия Димитров е фаулирал Кононго, който се блъсна във вратаря Макенджиев, топката остана в полето, а Давиде Мариани изравни.

Повторенията не убедиха, че има нарушение, но треньорът Илиев нахлу на игрището с края на двубоя да иска обяснение от Кабаков.

"Реферът се намеси, всички видяхте, че има нарушение - гневеше се Илиев и след края. - Не съм доволен, че давахме лесно топката през второто полувреме, но все пак отборът издържа. Други отбори биха рухнали в такава ситуация.".

"Проспахме първото полувреме, а с едно полувреме игра мач не можеш да спечелиш - каза Симов. - Ако бяхме изравнили по-рано, можеше и да обърнем резултата. Докато бъде назначен новият треньор, аз трябваше да заема длъжността, дано да съм допринесъл за развитието на отбора.".

Така "Левски" и "Черно море" са с по 4 точки след два кръга.