Лудогорец записа пета поредна и общо дванадесета победа в родното футболно първенство. Шампионите надвиха Локомотив (Пловдив) като гост с след вихрено първо полувреме, което се оказа напълно достатъчно за трите точки, завоювани с 3:2.

Така "орлите" са втори в класирането с 38 точки, три по-малко от лидера ЦСКА, но също и с два мача по-малко към момента.

Треньорът на домакините Александър Томаш бе решил да заложи на висока защитна линия, която му изигра лоша шега, макар именно пловдивчани да откриха резултата.

Централният защитник Мартин Паскалев се разписа още в четвъртата минута, когато остана непокрит на далечната греда.

След това обаче разградчани вдигнаха оборотите и без особени проблеми създаваха ситуация след ситуация с дълги извеждащи подавания. Благодарение на тях бързите крила на гостите изскачаха необезпокоявани зад отбраната на съперника и в 19-ата минута Матиас Тисера изравни, реализирайки сам срещу Динко Хоркаш - 1:1.

По-малко от десет минути след това Фон Витри напредна отдясно и намери в наказателното поле Тисера, който с втория си гол направи 2:1. Третото попадение за Лудогорец дойде в 38-ата минута, когато Каули се откъсна по левия фланг и реализира за 3:1. Ситуацията бе прегледана с ВАР за засад, като в крайна сметка попадението бе зачетено. До почивката гостите пропиляха още няколко много добри възможности.

Второто полувреме не бе толкова динамично, но пък Локо съумя да реализира втори гол. Капитанът Димитър Илиев намери Джовани на границата на наказателното поле, а той реализра с хубав удар за 3:2.

Загубата е пета за Локо, като "смърфовете" са четвърти в класирането с 30 точки.