Отборът на Интер се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия.

"Нерадзурите" победиха Фиорентина с 2:1 като гост след продължения, като решителният гол падна в 119-ата минута на мача.

Героят бе добре познат - Ромелу Лукаку, който продължава да се представя феноменално с екипа на Интер и вкара 51-ия си гол в рамките на 15 месеца.

Незнайно как минута преди края на продължения той бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле и получил прекрасно центриране от Барела нямаше как да сбърка с глава.

С оглед на всичките 120 минути игра успехът бе заслужен за отбора на Интер, който най-вече в продълженията имаше няколко прекрасни положения, но ги пропиля преди да дойде моментът на Лукаку.

Белгийският нападател осигури дерби на Милано във фазата на четвъртфиналите, когато лидерите в Серия "А" - Милан и Интер, ще премерят сили.

За пореден път в групата на домакините от Фиорентина бе 17-годишният български талант Димо Кръстев, който отново не успя да дебютира, но поредното му включване в разшитения състав е положителен знак за качествата му.

Резултатът в мача бе открит в 40-ата минута, когато Интер поведе от дузпа. Тя бе отсъде за нарушение на вратаря срещу Алексис Санчес. Потърпевшият Санчес се отказа от изпълнението, може би заради пропуска си от бялата точка преди няколко дни, като предостави топката на своя сънародник Артуро Видал.

Видал, който не трябваше да бъде сред титулярите, но се включи в последния момент заради травмата на Сенси, бе точен и даде преднина на Интер.

Фиорентина обаче успя да изравни в началото на втората част, когато серия от карамболи и лоши изчиствания след корнер, пратиха топката в Куаме, а той с мощен удар не остави шанс на Ханданович за 1:1.

До края на редовното време двата тима бяха предпазливи, но с играта си в продължения Интер заслужи своя успех.