Пирин (Благоевград) победи ЦСКА 1948 с 4:1 и записа първия си успех след завръщането в елита.

"Орлетата" изиграха много силен мач на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, като напълно заслужено се поздравиха с победата.

Мачът със сигурност ще се запомни, защото резултатът бе открит след само 13 секунди игра, което бе и вторият най-бърз гол в родния елит.

Още с изпълнението на център Пирин подхвана атака, а топката се озова в Краси Станоев, който със страхотен удар от около 25 метра отбеляза.

Голът вдъхнови "орлетата", които заиграха доста добре и в 30-ата минута заслужено стигнаха до второ попадение след технично изпълнение на ветерана Станислав Манолев.

Трябва да отбележим, че малко преди този гол реферът отсъди дузпа за ЦСКА 1948, която обаче преразгледа с ВАР и правилно реши, че играчът на столичния клуб е симулирал.

Все пак гостите се вънаха в мача до края на първата част отново след дузпа. Зад топката застана Ивайло Чочев който бе точен и намали.

През втората част обаче Пирин тотално уби интригата с нови два гола.

Първо Антон Карачанаков, а малко преди края на Брахими оформиха убедителният и доста заслужен успех за благоевградския клуб.

Така след три изиграни мача, Пирин има актив от 4 точки. ЦСКА 1948 пък има само една точка от четири изиграни мача, като е инкасирал и 12 гола във вратата си.