Отборът на Барселона вече има всички основания да мечтае за титлата в Ла Лига, след като се доближи само на точка от лидера Атлетико (Мадрид).

Макар и доста трудно, каталунците спечелиха с 1:0 домакинството си на борещия се за своето спасения тим на Валядолид.

Меси и компания бяха близо до сериозна издънка, но все пак грабнаха изключителните важни три точки точки с гол в последната 90-ата минута.

Голът бе дело на Осман Дембеле, който бе оставен непокрит на на далечната греда, за да засече отклоненото от Роналд Араухо центриране.

Волето на френския национал в близкия ъгъл на вратата може да се окаже един от ключовите моменти в битката за титлата в Испания, защото помогна на Барса да доближи върха след вчерашанта загуба на Атлетико.

Още по-ключов момент обаче идва след пет дни, когато каталунците гостуват в Мадрид за Ел Класико срещу Реал. Кралския клуб също е замесен в битката за титлата, защото изостава на три точки от върха и на две от втория Барселона.

Иначе тазвечершният двубой със сигурност не бе от най-убедителните за Барса, които изпитваха трудности срещу добре подредената отбрана на Валядолид.

Гостите дори нацелиха греда, имаха и сериозни претенции за дузпа, когато бранител на Барса очевидно игра с ръка, но реферът прецени, че в действията му няма умисъл.

Повратна бе и 79-ата минута, в която гостите останаха с човек по-малко, като решението отново бе доста спорно. Оскар Плано със сигурност извърши нарушение срещу Дембеле, но решението за директен червен картон е доста спроно, а то със сигурност повлия на последните 10 минути от мача.

В тях Барса буквално натика гостите в наказателното им поле, като може би логично в последната 90-ата минута дойде и успехът.