РБ Лайпциг е първият финалист за Купата на Германия, след като по невероятно драматичен начин измъкна победа над Вердер с 2:1 навън в полуфинала.

Успехът дойде в добавеното време след края на 120-те минути, когато Емил Форсберг вкара буквално с последния удар в мача.

Попадението предизвика еуфория на пейката на гостите, а треньорът Юлиан Нагелсман, който поема Байерн след месец, нахлу на терена да прегръща играчите си. Само на 33 години той е постигнал вече големи неща във футбола, но още няма трофей. На 13 май ще се отвори шанс и пред него да вземе дебютната си купа, и за клуба РБ Лайпциг, роден като проект на компанията "Ред Бул" през 2009-а.

На 10 май този тим навършва едва 12 години, но вече има зад гърба си две втори места в Бундеслигата, загубен финал за Купата през 2019-а (0:3 от Байерн), полуфинал в Шампионската лига, а сега, само три дни след рождения ден, ще има нов шанс и за трофей.

Съперник ще бъде или Борусия Дортмунд, или втородивизионният Холщайн Кил, които играят в събота вечер в другия полуфинал.

Лайпциг поведе в третата минута на продълженията, след като 90-те минути завършиха без гол в Бремен.

Кореецът Хван Чан откри за гостите (93), а Вердер изравни в добавените секунди на първото продължение (105+1). И пак във времева територия с плюс вкара Форсберг (120+1), за да донесе успеха на младия клуб.