Кризата в Ливърпул продължава с пълна сила, а мърсисайдци няма да успеят да защитят трофея си и от ФА Къп.

Това стана факт след поражение с 1:2 от Брайтън в четвъртия кръг на надпреварата, което означава, че Купата на Англия ще има нов притежател.

Ливърпул изигра поредния си неубедителен мач в последните месеци, а освен факта, че отборът се намира на девето мясот във Висшата лига, той отпадна и от два турнира, които спечели през миналия сезон - ФА Къп и Купата на Лигата.

А днес това се случи по изключително болезнен начин, с гол в 92-ата минута на японеца Кару Митома.

Той показа изключително хладнокръвие, защото получил топката в този критичен момент, той не побърза да стреля, а технично залъга бранител и си я нагласи, преди да разстреля вратаря Алисон за 2:1.

Иначе Ливърпул успя да поведе чрез Харви Елиът в 30-ата минута и спокойно може да кажем, че в този първи половин час играеше доста по-добре от съперника си.

Всичко обаче се обърка след един рикошет, когато мощният шут на Лампти в 39-ата минута, който излизаше в аут, срещна крака на пазещия се Люис Дънк, за да се превърне в изравнителен гол.

Със сигурност случаен гол, който падна с огромна доза късмет, но след него мача бе равностоен, а в последните минути докато Ливърпул сякаш вече мислеше за преиграването на "Анфийл", Брайтън реши да приключи сблъсъка още днес.

По този начин Брайтън се превърна в истински кошмар за мърсисайдци, защото само преди 15 дни ги победи и с 3;0 за първенство.

Снимка: Getty images