На фона на тревожните събития относно бъдещето на клуба, Челси успя да разведри обстановката на "Стамфорд Бридж" с драматична победа.

"Сините" от Лондон победиха Нюкасъл с 1:0, с решителен гол в предпоследната 89-а минута.

Тогава Кай Хаверц овладя по брилянтен начин топката в наказателното поле и веднага я прати във вратата, носейки трите точки на своя тим.

Именно Хаверц бе замесен в една от най-спорните ситуации, защото по-рано в мача заради удар с лакът срещу съперник, той спокойно можеше да бъде изгонен, но остана на терена.

Нюкасъл имаше и сериозни претенции за дузпа през втората част, но и те не бяха уважени от главният рефер.

Иначе и днес подобно на мача с Норич преди дни, група фенове на Челси скандираха в подкрепа на Роман Абрамович, засвиделствайки своята подкрепа към изтърпяващия санкции собственик на клуба.

Нямаше обаче масирана подкрепа от страна на целия стадион и всички фенове, както прогнозираха мнозина преди двубоя.

Все пак по целия казус със санкциите, днес имаше добри новини за Челси, поне що се отнася до следващите три месеца.

Правителството направи компромис с клуба, който ще може да разполага с доста по-голяма сума от първоначално предвидените 28 милиона паунда за месечните си разходи.

Това означава, че няма да се стигне до влизане в администрация в рамките на този сезон, който Челси ще успее да завърши успешно.

Въпросът е дали собствеността на европейския клубен шампион ще може да бъде сменена, за да започне да действа нормално клубът.