В изключителна драма, отборът на Милан постигна четвъртата си поредна победа в Серия "А" и запази мечтите си за първото място, колкото и трудни за сбъдване да изглеждат те на този етап.

"Росонерите" спечелиха с 3:2 гостуването си на Удинезе, като до 83-ата минута от мача, грандът от Милано губеше с 1:2 в резултата.

Рубен Лпфтъс-Чийк бе открил резултата за Милан в 31-ата минута, но до почивката Лазар Самарджич изравни, а след час игра борещият за спасението си тим на Удинезе поведе чрез Флориан Товен.

Двубоят бе белязан от грозен скандал малко след откриващия гол на Лофтъс-Чийк, след като част от феновете на домакините отправиха маймунски звуци, придружени и с расистки обиди към вратаря на Милан - Майк Менян.

Наложи се реферът да прекъсне срещата, а играчите на Милан в знак на протест се прибраха за кратко в съблекалнята, а след успокояването на обстановката по трибуните, мачът си продължи по план. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Ключовите за Милан се оказаха трите смени, които Стефано Пиоли направи малко след гола на Удинезе за 2:1. Той вкара трима нови атакуващи футболисти на игрището, а двама от тях се оказаха замесени в късния обрат.

Единият бе сърбинът Лука Йович, който в 83-ата минута изравни от близко разстояние, а големият герой на мача се казва Ноа Окафор, който донесе победата в 95-ата минута.

Той бе забравен на задната греда при изпълнение на корнер, успя да овладее топката, а след това от близко разстояние я прати във вратата за 3:2.

Така Милан е на третото място, от което доста трудно би могъл да бъде изместен, но амбициите на "росонерите" са свързани с първата позиция.

Към момента я заема Интер с шест точки повече и мач по-малко. Втори е Ювентус с четири точки пред Милан и мач по-малко.

Ситуацията за "росонерите" изглежда доста трудна, но пък всяка грешна стъпка по пътя би я направила направо невъзможно.