Манчестър Сити сензационно записа първа загуба като домакин от началото на сезона във Висшата лига.

"Гражданите" бяха залети с леден душ от Кристъл Палас за 2:3 в 18-ия кръг. Досега тимът на Пеп Гуардиола имаше девет победи в девет мача на своя "Етихад".

Възпитаниците на Рой Ходжсън обаче изиграха най-силния си мач от началото на сезона и заслужено взеха успеха, който ги отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите. Големият щастливец е тимът на Ливърпул, който видя двата най-големи конкуренти за титлата да губят вкъщи.

Сити, който остава на четири точки зад лидера Ливърпул, започна с традиционната си силна игра и поведе в 27-та минута, когато Илкай Гюндоган реализира с глава след перфектно центриране на Фабиан Делф.

Това обаче, което предстоеше, не бе очаквано от никого на стадиона. В 33-та минута Джефри Шлуп изравни резултата след хубав пробив и диагонален удар от левия фланг. Две минути по-късно дойде голът на сезона. След лошо изчистена топка от Бернардо Силва, Андрюс Таузънд я намери с воле и препарира на място вратаря Едерсон за 2:1. Това бе 10-ти гол за халфа с удар извън наказателното поле от общо 17.

През втората част статуквото не се промени и Палас продължи да е много активен. В 51-та минута лондончани удариха греда, но топката стигна до Макс Майер, който бе фаулиран от Кайл Уокър в наказателното поле. Лука Миливоевич изпълни безкомпромисно дузпата и направи 3:1.

Пеп Гуардиола смени схемата заменяйки Николас Отаменди със Серхио Агуеро, но защитниците в червено и синьо бяха решени да не допускат още голове. В 76-та минута гредата спаси Палас, след като топката я срещна при изпълнение на пряк свободен удар от Лерой Сане.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 85-та минута натискът даде своя резултат. Резервата Кевин Де Бройне се разписа с голяма доза късмет, защото центрирането му прехвърли стража Висенте Гуаита, който бе неподготвен за подобна траектория на топката. До края Сити хвърли всички сили в наказателното поле на съперника, но така и не стигна до изравняване.

В друга среща, която се игра по същото време, Челси също толкова сензационно загуби от Лестър с 0:1 на "Стамфорд Бридж". Срещата бе белязана от много пропуски на двата отбора, но попадение на Джейми Варди в 51-та минута се оказа единствено.