Реал Мадрид изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в 20-ия кръг, което не е трудно предивд слабите изяви на тима напоследък.

"Кралете" победиха друг от лидерите в класирането - Севиля на "Сантяго Бернабеу", с 2:0 след много силна игра в халфовата линия и красиво попадение на Каземиро в 77-та минута, което отключи успеха.

През първото полувреме Реал също игра добре и атакуваше повече, като пропуски направиха Бензема и Винисиус.

Втората част бе белязана от удари на бразилеца, Модрич, Варан и Себайос, които обаче не бяха точки.

Така се стигна до 77-та минута, когато Каземиро отправи снаряд от близо 30 метра, с който не остави шанс на Томаш Вацлик

В продължението на срещата Лука Модрич оформи крайното 2:0, след като открадна топка от защитник.

Така Реал събра 36 точки и се намести на третата позиция. Севиля остава четвъртис 33 пункта.