Големи битки и големи драми белязаха вечерта на плейофите по пътя към Евро 2021. В София ние загубихме с 1:3 от Унгария и това бе единственият двубой, в който резултатът бе убедителен в полза на единия тим - никъде другаде нямаше разлика от повече от един гол, а три сблъсъка отидоха на дузпи.

Исландия нанесе два ранни удара на Румъния с голове на звездата на Евертън Гулфи Сигурдсон, а попадението на Александру Максим от дузпа даде някакви надежди на гостите, но... Коравите типове от севера изобщо не трепнаха - 2:1 в Рейкявик и Исландия е на един мач от европейското. За съжаление той няма да е в София срещу България, а в Будапеща срещу унгарците.

Северна Македония бе другият отбор, който успя да свърши работа в 90-те минути, елиминирайки Косово с 2:1 у дома. Кололи си отбеляза автогол, Хадердьонай изравни за косоварите, а Дарко Велковски донесе успеха на домакините още преди почивката.

Сърбия стигна до много трудно 2:1 като гост на Норвегия в Осло с продължения. Драмата бе пълна, след като Сергей Милинкович Савич вкара в 81-вата минута за гостите и изглеждаше, че те са изтръгнали победата в редовното време. Но в 88-ата минута Матиас Норман стреля по диагонала и изравни. Продължения.

Там сърбите изработиха един от головете на вечерта, а завършващият удар на същия Милинкович-Савич бе ювелирен - 1:2 в 102-рата минута.

В Сараево Босна поведе рано срещу Северна Ирландия с гол на Раде Крунич и бе на път към очакван домакински успех. Но британците не се дават лесно - в 53-ата Найъл Макгин изравни, а после северноирландците се наредиха да бранят гордо вратата.

Стигнаха до дузпи, където вкараха четири от пет удара, а домакините изпуснаха два пъти, отчаяни от 23-годишният вратар на Бърнли Бейли Пийкок-Фарел. Така след 1:1 в 120-те минути, с 4:3 при дузпите напред отива Северна Ирландия.

Още два мача стигнаха до наказателни удари след нулеви 120 минути.

Шотландия победи Израел с 5:3, като не допусна грешка от 11 метра, а звездата на гостите Еран Захави изпусна първия удар.

В Братислава Република Ирландия пропусна да направи радостта на тимовете от британските острови пълна, като загуби след дузпи от домакина Словакия.

Словаците вкараха 4 от 4 удара, ирландците изпуснаха два пъти (Браун и Дохърти), за да отпаднат.

Така програмата за финалите в плейофите, които ще пратят на Евро 2021 последните четири отбора е: