Коравите момчета от Бодьо Глимт, които познаваме добре от срещите им с ЦСКА миналия сезон, отново взеха жертва на своя стадион - непристъпна крепост, отвъд Северния полярен кръг.

Норвежкият тим победи с 1:0 Динамо (Загреб) в първия мач от плейофите в Шампионската лига и е на едно гостуване на "Максимир" от историческо влизане в групите на турнира. Разбира се, това не е никак лека задача, Лудогорец го изпита преди седмица, когато с трима изгонени играчи и 4 допуснати гола отпадна от надпреварата.

Бодьо е удивителен отбор - това бе седма поредна домакинска победа за него, без нито един допуснат гол. Три от тези мачове са в местното първенство, четири - в Шампионската лига (срещу Линфийлд, КА Рейкявик, Жалгирис и Динамо). "Жълтите" нямат загуба у дома от 31 двубоя, вече близо 14 месеца.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИТЕ ОТ ТРИТЕ МАЧА>>>

В Европа на стадион "Асфмира" паднаха в този период Рома - два пъти, с 1:6 и 1:2, ЦСКА, Зоря (Луганск), Селтик, АЗ Алкмар, както и споменатите четири тима този сезон.

В Глазгоу се разигра спектакълът на вечерта - Рейнджърс и ПСВ направиха 2:2 и също ще решават всичко на реванша. Гостите поведоха с гол на Ибрахима Сангаре, но само три минути по-късно хърватинът Антонио Чолак изравни. В 70-ата минута домакините поведоха - Том Лоурънс стреля от над 30 метра, а вратарят на ПСВ Валтер Бенитес изпусна топката във вратата. Но 11 минути преди края Армандо Обиспо скочи и вкара с глава за крайното 2:2.

В третия мач за вечерта Копенхаген победи на свой терен с 2:1 турския шампион Трабзонспор. И тук интригата остава и нищо няма да е ясно преди края на реванша на брега на Черно море.