Челси и Аякс направиха един от най-запомнящите се мачове от началото на груповата фаза в Шампионска лига.

В група "H" досегашните два лидера завършиха наравно 4:4 на "Стамфорд Бридж", след като холандците водеха с 4:1 след 60 минути игра. Два червени картона за гостите в рамките на една атака обърнаха развоя с главата надолу и лондончани бяха съвсем близо дори да стигнат до пълен обрат.

Те пропуснаха да направят дубъл срещу полуфиналиста от миналото издание и така двата тима са равни с по 7 точки, колкото вече има и Валенсия. Битката между трите отбора ще е страхотна и ще се реши в последните два кръга.

Аякс поведе още във втората минута, когато Куинси Промес центрира от фаул на фланга и Тами Ейбрахам отклони топката в грешната за него врата.

Още в ответната атака Челси получи правото да изпълни дузпа за безспорно нарушение на Йоел Велтман срещу Кристиан Пулишич. От бялата точка точен беше щатният изпълнител на "сините" Жоржиньо.

Аякс бе по-ефективният отбор на терена и го доказа в 20-та минута. Центриране на Хаким Зиех бе засечено от Промес за 2:1. Преди две седмици холандският гранд вкара същия гол на Челси, но тогава бе отменен след спорна засада.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 35-та минута резултатът стана 3:1. Страхотно изпълнение от пряк свободен удар на Зиех се отби в гредата и след това в тялото на Кепа - автогол.

Четвъртият гол за Аякс падна в 55-та минута, когато точен бе Дони Ван де Беек се разписа с удар по земя.

Челси върна един гол чрез Сесар Азпиликуета в 63-та минута.

В 68-та минута дойде уникален момент. Дейли Блинд извърши нарушение срещу Тами Ейбрахам пред наказателното поле, съдията даде авантаж и последва удар, който бе спрян с ръка от Жоел Велтман. Съдията Джанлука Роки в рамките на секунди даде два втори жълти картона за централните защитници на Аякс и дузпа за Челси, която бе реализирана отново от Жоржиньо - 3:4.

С двама души повече Челси изравни за 4:4 още в следващата атака. След изпълнение на ъглов удар Курт Зума нацели гредата, но при добавката младият Рийс Джеймс вкара.

В 78-та минута гол на Челси беше отменен заради игра с ръка, а до края на мача "сините" направиха големи пропуски чрез Хъдсън-Одой и Батшуай.