Италия и Холандия завършиха наравно 1:1 в контролна среща между двата големи липсващи от Световното първенство в Русия.

Двубоят се игра в Торино, а стадионът на "Ювентус" явно не носи късмет на Скуадра Адзура, защото това бе четвъртото им 1:1 там.

Предвид приятелския характер на срещата, двамата селекционери заложиха на някои нови играчи.

Още в 3-та минута Италия стигна до гол чрез Андреа Белоти, но той бе отменен заради засада.

Домакините създадоха доста опасни ситуации чрез статични положения, но на няколко пъти Яспер Силесен се намесваше решително.

През втората част "лалетата" се активизираха и имаха няколко добри положения.

В 63-та минута Симоне Дзадза се появи в игра, а 4 по-късно успя да открие резултата в полза на Италия.

Снимка: Getty images

Две минути след като поведоха в резултата, италианците останаха с човек по-малко след червен картон на Доменико Кришито.

Това предостави инициативата на Холандия. След няколко пропуска, тимът стигна до изравнителен гол благодарение на Нейтън Аке в 88-та минута.

За двата тима това бе последен мач до началото на септември.