Най-резултатният нападател на Висшата лига - Тиенри Анри, се компрометира по време на двубоя на неговия Монако срещу Страсбург.

Наставникът на "монегаските" напсува грозно противниковия играч Кени Лала по време на загубата с 1:5, която отново закотви тима му в дъното на класирането - предпоследно място с 15 точки.

В 43-та минута при резултат 1:2 Анри се ядоса на Лала заради бавене и изрече думи, за които после съжалява: "Още е 43-а минута, баба ти е ку*ва".

41-годишният французин бе заснет от камерите и му се наложи да се извинява след мача.

"Съжалявам за изреченото, беше човешка реакция. Все още съм човек и съжалявам. Понякога псувам на английски и може би тогава не би било толкова забележимо. Шегувам се, не трябва да го правя", заяви Анри с леко чувство за хумор.

Анри отправи критики и към системата за видеоповторения (ВАР) заради червен картон на Налдо от неговия отбор. След това легендата на Арсенал поиска и дузпа, която не бе разгледана от видео реферите.