"Левски" спечели първи трофей от 2009 година насам. Това стана факт след победа с 1:0 над големия съперник и вече бивш носител на Купата на България ЦСКА пред над 35 000 зрители на стадион "Васил Левски" в столицата. Така футболистите на клуба родължиха отличното си представяне под ръководството на Станимир Стоилов, който по всичко личи, че пише нова глава от приказката си начело на тима.

Снимка: БТА

"Сините", които бяха символичните гости в днешния двубой, започнаха двубоя с изключително агресивна преса дълбоко в противниковата половина. "Армейците" обаче бързо се съвзеха и погледнаха към вратата на Пламен Андреев. В първите десетина минути и двете агитки вдигнаха впечатляващи хореографии. Тази на "Левски" гласеше "Левски е вечен!", какъвто е слоганът на клубната кампания. Тази на ЦСКА пък имаше армейска насоченост и бе с послание - "На нож!".

Положения в първия четвърт час нямаше, а единственият изстрел бе отправен от Хосе Кордоба от дистанция и бе доста неточен. След доста битка в средата на терена до този момент, двата тима си размениха по няколко атаки. В 17-ата минута Иван Турицов проби хубаво отдясно до аута и центрира към Жорди Кайседо, но Ван дер Каап изчисти. Три минути по-късно Томас Лам получи първия жълт картон в мача за нарушение срещу Уелтон. Последва центриране в наказателното поле, при което се създаде суматоха, а Илиян Стефанов изскочи сам срещу Бусато, но не нацели топката достаъчно добре.

Снимка: БТА

В 24-ата минута Греъм Кери изпълни пряк совбоден удар фронтално срещу вратата на съперника, но топката премина над гредата. Две минути след това ЦСКА направи отлична контраатака, при която Георги Йомов надбяга трима защитници в синьо и центрира към Тибо Вион, който обаче не стреля добре от малък ъгъл.

След близо половин час игра Филип Кръстев проби през центъра и пусна хубав диагонален пас към Цунами, но той се забави и Йомов изби топката, лишавайки го от голов шанс. Последваха няколко доста силни минути за "Левски", в които "сините" натиснаха съперника си сериозно и го натикаха в собствената му половина.

Десет минути преди почивката Билал Бари се оказа на стрелкова позиция на 6-7 метра от вратата, но се засуети и бе спрян от защитник на ЦСКА, а като цяло играта на "червените" в дефанзивен план бе изключително хаотична. Две минути преди края на полувремето Ноа Сундберг отправи първия точен изстрел в мача, след като стреля слабо в обсега на Бусато след корнер.

Снимка: БТА

Рано във втората част "Левски" имаше претенции за дузпа след падане на Уелтон в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. В секторите зад двете врати пък отново бяха вдигнати забележителни хореографии. Димна завеса от множество факли и димки доведе до спирането на играта около 55-ата минута. Буквално минута след подновяването на играта "сините" поведоха - Илиян Стефанов отбеляза с удар от дъгата на наказателното поле, който след рикошет влетя в мрежата - 0:1. Подемът в играта на "Левски" бе видим, а така или иначе нестабилната в днешния мач защита на ЦСКА изглеждаше още по-разклатена.

Снимка: БТА

При малкото си атаки след гола "червените" разчитаха най-вече на центрирания към Кайседо, които бяха видимо неуспешни.

Всико най-интересно в предни позиции за "сините" идваше от лявото крило, където Уелтон с лекота създаваше огромни главоболия на съперника. Бразилецът бе на косъм от попадениев 72-ата минута, когато се размина за малко с отлично центриране на Михайлович. Десет минути преди края резервата Маурисио Гарсес можеше да изравни, но не овладя добре топката само на няколко метра от вратата на Андреев.

В 84-ата минута Драган Михайлович пропусна да сложи точка на всичко, след като от 4-5 метра стреля в тялото на Бусато.

До края ЦСКА изритваше в предни позиции всяка топка, търсейки Жорди Кайседо, но без абсолютно никакъв успех.