Бенфика и Аякс завършиха при резултат 2:2 в по-малко очакваната, но на практика по-интригуваща среща за вечерта в Шампионската лига. Всички погледи бяха насочени към Мадрид, където Атлетико и Манчестър Юнайтед също не се победиха, но всъщност по-голямото шоу категорично бе в португалската столица Лисабон.

Нидерландските шампиони първи нанесоха удар, след като в 17-ата минута Душан Тадич вкара първото попадения за вечерта. Сръбският капитан на Аякс е едва третият футболист, който стигад до поне 10 гола и 10 асистенции след дебюта си в турнира прз сезон 2018/2019. Останалите двама с такова постижение за този период са Килиан Мбапе и Риад Марез.

Голмайсторът на турнира през сезона досега - Себастиен Алер също се разписа, но в грешната врата. Той си отбеляза автогол в 26-ата минута, с което направи резултата на “Луж” 1:1 след рикошет пред собствената си врата.

Само три минути по-късно обаче бившият футболист на Айнтрахт (Франкфурт) и Уест Хем поправи грешката си, разписвайки се за 2:1. Това бе и негов гол №11 през сезона в Шампионската лига, като така той изравни върховото постижение на Рууд Геелс от отбелязани поапдения в евротурнирите в един сезон (б.р. - в това число влизат и квалификациите).

Украинският национал Роман Яремчук изравни с глава по-малко от 20 минути преди края, като трябваше да сдържи радостта си по време на проверката с ВАР. Голът в крайна сметка бе зачетен и остави тази двойка да реши всичко във втория осминафинал помежду си.