Изключително резултатна вечер беляза двубоите от елиминациите на Лига Европа.

29 попадения паднаха в осемте двубоя, в които освен страхотен футбол, феновете видяха и няколко сензации.

Със сигурност с най-голям интерес се очакваше мачът между Барселона и Наполи, в който двата тима нарпавиха 1:1 на "Камп Ноу" и оставиха всичко за реванша в Неапол.

Безспорно вечерта предложи няколко сензации, като най-звучната дойде от Дортмунд, където местният Борусия загуби от Рейнджърс с 2:4.

В Бергамо пък изненадващ герой донесе бърз обрат на Аталанта, с който италианците надвиха Олимпиакос с 2:1. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Това бе албанският централен бранител Берат Джимсити, който за първи път в десетгодишната си професионална кариера вкара два гола в един мач, но избра перфектния момент да го стори.

Още в 16-ата минута Тикиньо даде аванс на гостите от Гърция, но това бе по-скоро плод на случайност, защото Аталанта имаше тотален контрол над срещата и наложи типичния си атакуващ и изключително атрактивен стил на игра.

Бергамаските владееха топката в над 75% от времето, отправиха 17 удара и в крайна сметка заслужено достигнаха до обрата.

Той дойде с два гола на Джемсити в рамките на само три минути. Централният бранител първо засече топката с глава след корнер. Вторият гол отново дойде след центриране от корнер, но тогава се получи разбъркване, а албанецът бе на точното място, за да прати топката във вратата.

Все пак Олимпиакос запазва своите шансове за реванша, каквито имат всички от отборите след днешните сблъсъци.