Сезонът в италианската Серия А стартира с голова фиеста. Шампионът Милан не допусна изненада и показа характер, надделявайки с 4:2 над Удинезе в откриващия двубой от първия кръг.

На "Сан Сиро" домакините излязоха пред рекордните за първи мач от новия сезон 70 000 фенове, които обаче си тръгнаха щастливи.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ОТ ЗРЕЛИЩНИЯ МАЧ>>>

Удинезе изненадващо поведе в резултата още във втората минута след гол на Бекао, но Милан побърза да успокои страстите с две попадения на Тео Ернандес и Анте Ребич.

В заключителните секунди на първата част обаче Мазина вкара втори гол за гостите, възстановявайки равенството. През втората част Милан побърза да реши всичко с два гола на Диас и отново Ребич, с които си осигури заслужени 3 точки на старта.

За статистиката първи минути с екипа на "росонерите" записа и новото попълнение Дивок Ориги, който това лято бе привлечен от Ливърпул. Дебют също така направи и Шарле де Кетеларе.

В другия ранен мач Аталанта стартира сезона с победа с 2:0 при гостуването си на Сампдория. Рафаел Толой откри резултата в 26-ата минута, а влезлият като резерва Адемола Луукман се разписа в дебюта си в самия край на срещата. Домакините удариха на два пъти гредите след удари на Сабири и Куаярела.