Белгия разби Полша с 6:1 в мач от група 4 в Лига "А" на Лигата на нациите.

Това бе първи успех за "Червените дяволи" над "Дружина полска" от 18 години насам, но той определено ще бъде помнен дълго от феновете на тима.

"Дружина полска" поведе с гола на звездата си Роберт Левандовски в 28-ата минута, който сякаш само разгневи "червените дяволи".

Отговорът им беше опустошителен. Последваха шест безответни гола в полската врата, дело на Аксел Витсел, Кевин Де Бройне, Леандро Тросар (2), Леандер Дендонкер и Лоис Опенда.

Така белгийците се реваншираха на запалянковците си за загубата с 1:4 от Нидерландия на старта на Лигата на нациите. След успеха Белгия е втори в подреждането на група 4 с 3 точки, колкото е и Полша.

В другия мач от групата също бе доста вълнуващо, като Нидерландия изтръгна драматичен успех с 2:1 над Уелс в края, записвайки втора победа на сметката си.

И трите попадения в мача паднаха след почивката.

Нидерландците излязоха напред в резултата с попадението на Теун Коопмейнерс в 50-ата минута. "Драконите" изравниха чрез Рийс Норингтън-Дейвис във втората минута на добавеното време, но секунди по-късно Воут Вегхорст донесе трите точки на Нидерландия.

След вторите двубои с пълен актив от точки са "лалетата", заемащи първата позиция, а Уелс остава последен с 0.