Кристиано Роналдо вкара вторият най-бърз хеттрик в кариерата си и донесе победата на Ювентус с 3:1 над Каляри в среща от 27-ия кръг на Серия "А".

Големият португалец вкара три за 22 минути на "Сардиния Арена", като само хеттрикът му срещу Еспаньол с екипа на Реал Мадрид през 2015-а бе по-бърз.

Юве се върна към позитивните резултати след разочароващото си отпадане от Порто в Шампионска лига. Победата трудно ще заличи негативните емоции от онзи мач, но оставя отбора в битката за титлата.

"Бианконерите" продължават да са на третата позиция с актив вече от 55 точки, на 10 зад убедителния лидер Интер. Каляри е 17-и с 22 точки.

Първото полувреме изцяло принадлежеше на Роналдо, който откри резултата още в десетата минута. От Каляри извършиха престъпление, като го оставиха напълно непокрит в наказателното поле при корнер и на вторият етаж португалецът отклони топката с глава за 1:0.

В 24-ата минута Роналдо вкара втория си гол, като точно изпълни дузпа. Той сам си я изработи, след като получи пас от Алваро Мората и отправи удар, но след това бе съборен от вратаря.

Кристиано оформи хеттрика си в 32-ата минута. Той получи от Федерико Киеза, финтира бранител и със страховит изстрел едва не скъса мрежата на Алесио Краньо.

През втората част домакините се посъвзеха и започнаха да творят неща в атака. Това донесе и гол в 61-ата минута. Джовани Симеоне засече остро центриране на Габриеле Запа, за да оформи крайното 1:3.

До края на мача Роналдо имаше две перфектни възможности да вкара четвърти гол, но направи пропуски.