Голямото завръщане на Ромелу Лукаку за Интер осигури драматичен старт на сезона.

В дебютния двубой от новата кампания "нерадзурите" успяха да измъкнат трите точки срещу Лече, печелейки с 2:1.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ГОЛОВЕТЕ>>>

Именно Лукаку имаше нужда от едва две минути на терена, за да открие резултата след попадение "от съблекалнята". Радостта за Интер обаче продължи до началото на втората част, когато домакините върнаха жеста и също вкараха експресно попадение чрез Кесай.

Грандът от Милано реагира като ужилен и взе изцяло инициативата, но трябваше да чака буквално до последната минута, за да ликува. В герой се превърна влезлият като резерва Дензъл Дъмфрис, който се възползва от грешка в отбраната на Лече и вкара след центриране от корнер, хвърляйки в луда радост треньора на Интер Симоне Индзаги и всички играчи.

По същото време пък българският национал Валентин Антов остана като неизползвана резерва за Монца при домакинската загуба с 1:2 от Торино на старта.