Головата машина Мбапе добави още два на сметката си при лесна победа в Мадрид
4:0 за тима на Алонсо срещу Валенсия
Реал Мадрид продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона.
Столичани постигнаха една от най-лесните си победи през сезона, разбивайки Валенсия с 4:0 на “Бернабеу” в двубой от 11-тия кръг на Ла Лига.
Този успех затвърди лидерската позиция на тима, като разликата с Барселона набъбна на 8 точки преди мача на каталунците срещу Елче в неделя вечер.
Килиан Мбапе се развихри преди почивката и с два гола даде добър аванс на своите. Първо той реализира от дузпа в 19-ата, а в 31-вата удвои. В 43-тата Винисиус Жуниор пропусна втори наказателен удар за домакините, но пък секунди по-късно Джуд Белингам все пак заби третото попадение. В 82-рата Алваро Карерас довърши съперника с изключително изпълнение за 4:0.
По този начин мадридчани показаха, че се намират в отлична форма преди очакваното с интерес гостуване на Ливърпул на “Анфийлд” в Шампионската лига във вторник.
Валенсия пък очаквано не успя да се противопостави, като логично се намира в зоната на изпадащите.